מוזיאון ארץ ישראל פורחים בגילמ

 


"פורחים בגיל" הוא מיזם חברתי-אמנותי, המביא לידי ביטוי את חיוניותם וכושרם היצירתי של בני הגיל השלישי בישראל. אלף שש מאות מבוגרים יצרו - ביוזמתה ובהדרכתה של האמנית שלומית חפר - עשרת אלפים פרחי קרמיקה מרהיבים.
המיזם, אשר נעשה בהתנדבות וללא כוונת רווח, מקיף כשבעים מרכזים של בני הגיל השלישי בכל רחבי הארץ - מרמת הגולן בצפון ועד חבל איילות בדרום - ומציג את הפריחה והשגשוג היצירתי הקיים בכל אחת ואחד מאתנו ללא קשר לגיל הכרונולוגי.

המשתתפים, שרבים מהם מעולם לא עסקו ביצירה (לחלקם היה זה המפגש הראשון בחייהם עם עבודה בחומר) גילו את חדוות היצירה, את היצירתיות ואת היכולת לבטא עצמם. כל אחד יצר פרח המבטא את עולמו הפנימי והפרטי. שלומית חפר חיברה אתכל הפרחים יחד לכדי תמונת עולם משותפת, המציגה את בני הגיל השלישי כקהילה יצירתית ויצרנית אשר יכולה ומעוניינת לתרום מיכולותיה לחברה.

המיזם מבקש להציג פן אחר מזה המצטייר בכלי התקשורת של חיי בני הגיל השלישי, הבא לידי ביטוי בשמחת חיים, בנכונות ללמוד, ברצון ליצור ולתרום. הכרהביכולות אלה עשויה לשנות גישות ותפיסות רווחות בהקשר זה.
עלינו - כחברה - לאפשר חיים מלאים ואיכותיים גם בגיל הזקנה, כי למעשה, אלה הם אותם אנשים מלאי תשוקה, יכולות, כישרון ויצירתיות כפי שהיו תמיד. צריך רק קצת יותר תשומת לב, רצון לראותם והתייחסות מתאימה, והנה צומח מקרבם שדה עצום, מלא צבע ועשייה משותפת.

 

אוצרת: שלומית חפר

עד 11 באפריל 2015 

מוזיאון ארץ ישראל פורחים בגיל
מיזם חברתי אומנותי ‏ 
המביא את חיוניות של בני הגיל השלישי בישראל
כאלף שש מאות מבוגרים יצרו עשרות אלפים פרחי קרמיקה מרהיבים וחברי בית יקינטון ביקרו במוזיאון נהינו מהתצוגה המרהיבה בצבעיה  וכן למדו על עבודות הקרמיקה בתקופות שונות בהסטוריה . עשיית הכלים, בנית התנורים לשריפה, והשימוש בהם.