האזרח הותיק החי בביתו ערב משפחות


ביום שלישי ערב ט"ו בשבט התקיים במרכז היום "בית יקינטון", ערב פתוח שכולו הוקדש לטיפול באזרח הוותיק החי בביתו. לערב הגיעו מעל 70 איש אשר משמשים כמטפלים העיקרים של בני זוגם או בהוריהם המזדקנים. 

הערב נפתח באפשרות להכרות והתרשמות ממרכז היום ומעבודותיהם של חברי "בית יקינטון". ד"ר לינדה מוסק מנכ"לית עמותת קלי"ק שמפעילה את מרכז היום ברכה את הבאיםהדס אפרתי ראש צוות השרות לאזרח הוותיק ומשפחתו, באגף הרווחה והשירותים החברתיים, עיריית הוד השרון, הקריאה כתבה המתארת את השינוי שחל במשפחה, אופן התמודדות והקושי הרגשי- נפשי, פיזי וכלכלי העובר עליה. יורם דברת מנהל "בית יקינטון"הסביר את חשיבותו של מרכז היום בחייו של האדם המבוגר, עו"ס דפנה גולן שמש, מנהלת בית האבות לתשושי נפש - "בית השמש" בהוד השרון, העבירה הרצאה עלהתמודדות המשפחה באתגרי הטיפול באדם הזקן, ולבסוף שרון קפלן מנהלת מחלקת הסיעוד בביטוח לאומי, סניף כפר סבא, הסבירה על חוק ביטוח הסיעוד- סל השירותיים והחידושים אחרונים שנערכו בו.  

ערב זה התקיים על מנת להעניק כלים והכוונה למשפחות המטפלות ביקיריהם, המתמודדות עם אתגרי טיפול יום יומיים לא פשוטים, כאשר לפי מכתבי התודה והערכה שלא איחרו לבוא ניכר כי לערב שכזה יש מקום וחשיבות רבה בחייהםכך אחד מהם כתב: "..תרומתו של ערב זה לבני המשפחה היא רבה, בכך שנפתחים לפניה ערוצים נוספים המאפשרים לה להיטיב עם בן המשפחה... ההרצאות המחכימות והמלומדות מאירות זוויות נוספות בחיי היום יום שלנו ויכולות לעזור לנו בעתיד. נקווה שערב זה הינו פתח למפגשים נוספים ולכן יכונה מפגש מטפלים מס 1".

חג ט"ו בשבט הינו חג הנטיעות, נקווה שערב זה יהווה נטיעה חדשה של מסורת בהוד השרון לשימת דגש על המשפחה המטפלת. כאשר לאורך כל השנה ימשיכו ויקבלו המשפחות מהגורמים השונים את הטיפול המסור על מנת שמשפחתם תמשיך לפרוח וללבלב גם בזמנים מורכבים