דמיון מודרך – המפתח אל תת המודע

 
      

דמיון מודרך באמצעות מלפפון צמח מרפא לגוף ולנפש
 
לפניכם תמונות של חברי בית יקינטון עם פרוסות מלפפון ירוק על עיניהם, וזאת אחרי הרצאה של קבוצת צורים והמורה ליזה על תכונותיו הבריאות של המלפפון והרגיעה שהוא משרה כדי להכנס להרפיה נפשית, ולהלן הסברים על דמיון מודרך, ומלפפון צמח בזן מלפפון יר...וק.
דמיון מודרך הוא שיטת טיפול קוגניטיבית אשר משמשת ככלי להרפיה נפשית עמוקה, שליטה בתגובות פיסיולוגיות, ואמצעי ל"תרגול" מנטלי של מצבים והתנהגויות אשר למטופל יש קושי ליישם אותם בחיי היום יום. במהלך הדמיון המודרך מונחה המטופל להחיות באופן ויזואלי תמונות ומצבים, תוך ניסיון לדמיין אותם באופן החי והממשי ביותר.
משתמשים בדמיון מודרך כדי לקדם את תהליכי הטיפול ולהעצים את כוחות הריפוי של מטופלים וזאת בדרך חוויתית מרתקת ובטוחה עד לשיפור בריאות פיזית, רגשית, מנטלית ורוחנית. גם אם אינכם מטפלים כדאי ללמוד טכניקה זו לשמוש עצמי ושאר בני ביתכם.

דמיון מודרך – המפתח אל תת המודע. מסע אל נבכי תת המודע שלנו. מתוך הבנה כי כאשר נתחבר אל תת המודע שלנו ונבין מהם דפוסי המחשבה, ההתנהגות, הרגשות השולטים בנו במצבים שונים והסיפורים הנסתרים שלנו, נוכל לגעת בהם ולרפא אותם. יכולת הדמיון היא יכולת אנושית ניפלאה שניתן לכוונה לתחומים שונים ולהפיק ממנה תוצאות נפלאות בתהליכים – גופניים, רגשיים, מנטלים ורוחניים.

מלפון ירוק:שימושים שאינם למאכל
בקוסמטיקה משתמשים בפרוסות מלפפונים המונחות על העיניים להורדת נפיחות סביב העיניים (שקיות). המלפפון המכיל 96% מים עשיר בלחות, וזו יחד עם אפקט הקירור מורידים את הנפיחות. מספר מוצרים קוסמטיים מכילים תמציות מלפפון ממספר סיבות. במלפפון חומרים המסייעים בהחדרת הלחות לעור, ופעילים נגד דלקות ומסייעים בהסרת תאים מתים[2].
ברפואה הסינית חשיבותו של המלפפון כירק מקרר ולכן משתן, מרווה ועוזר לנקות רעלים מהגוף וכירק מתוק מסייע לאברים האחראים על עיכול והטמעת מזון ונוזלים בגוף.
הנטורופתיה מייחסת לזרעי המלפפון תכונות קוטלות תולעים והם משמשים כתרופה ביתית כנגד תולעי מעיים. בבית יקינטון עזר המלפפון להרגעה ולעזור לרגיעה להכנס לדמיון מודרך
.