דברי המנהל יורם דברת

      


    
בית יקינטון – מרכז יום לאוכלוסיה המבוגרת בהוד השרון
טלפקס. 09-7417274
 
חברי בית יקינטון, משפחות יקרות, כל שותפינו ליצירה וקוראים יקרים, בתאריך 14.4.2011 קיבלתי לידי את מפתחות בית יקינטון-בניין מדהים ביופיו, מבנה ארכיטקטוני מרשים בסביבה פורחת וירוקה. מיום זה ואילך הוטלה עלי המשימה להפוך את הבניין הזה לבית-בית שני ( ולפעמים ראשון...)ל- 65  קשישים שיאכלסו אותו, יחיו בו, יהנו בו, יאכלו בו, יוסעו אליו ויוחזרו ממנו, אך בעיקר יקבלו בו הרבה תשומת לב חום ואהבה.
 
 לאחר 8 חודשי פעילות אינטנסיביים הצלחנו במשימה.
 
ב 24.7.2011 בשעה 07:30 בבוקר דלתות בית יקינטון נפתחו לרווחה לקראת 30 קשישים שעברו ממרכז יום ישן בשכונת "גיל עמל" ופעלו בחדר אחד למבנה מפואר,מרווח,מרובה חדרי פעילויות ומשוכלל במגוון שרותים מודרניים ומזמינים.
החודשים שעברו ועוברים מאופיינים בתכנון ובהפעלת מגוון גדול מאוד של חוגים, לימודים, פעילויות פנאי והעשרה, אומנות, יצירה, משחק והרבה שמחה וחדוות עשייה בבית שלנו. כל יום מוסיף עוד דבר חדש וטוב.   
חברים חדשים הצטרפו ומצטרפים, גם חברי צוות ביניהם מטפלות ומדריכים מוכשרים  מתנדבים עם לב ענק ורצון טוב לתרום מזמנם ומיכולותיהם שערכם לא יסולא בפז. תודתי המיוחדת שלוחה לכם, יישר כוח !
לאחרונה ארחנו קבוצה  בבית יקינטון ומה שאמרו  שבבית הזה יש לא מעט אנשים חולים, מוגבלים וסובלים אבל "המקום משדר בריאות !"-כמובן שכוונתם היתה בריאות במובן הרחב של המילה. ואכן כל פעילויותינו בבית יקינטון הינן "פעולות מקדמות בריאות" שמטרתן להשאיר ככל האפשר את החולי, הסבל, המצוקה והכאב מחוץ לדלת ולאפשר לאנשים החיים כאן לחוות הנאות, חברות, אהבה, סיפוק, שמחה ואושר.זוהי המתנה היקרה ביותר שביכולתינו להעניק יום יום לחברי הבית כאן  ולצוות,למתנדבים,לאורחים ולכל הבא בשערי הבית.
כך גם נמשיך לעשות הלאה.
ובנימה אישית ברצוני לחלוק עימכם תחושה עמוקה שמלווה אותי מידי יום כשאני מגיע לכאן-אני ואנחנו קונים מידי יום מחדש את עולמנו בגן עדן בעבודת קודש קשה זו המתבצעת בין כתליו של הבית המקסים והאהוב הזה על כולנו.
 
בידידות ובהכרת תודה לכל העושים במלאכה. 
 
יורם דברת
מנהל בית יקינטון
מרכז טיפולי-העשרתי רב תחומי לאוכלוסיה המבוגרת בהוד השרון