אלכס ווסקוב יוצר... יומן חיים

אלכס ווסקוב

 

 

אלכס ווסקוב בן 83  תושב "רמתיים", הוד השרון.

 

אלכס יליד אוקרינה, אביו נפטר כשהיה בן 5 ואמו ובני משפחה נוספים נספו בשואה. לישראל עלה בשנת 1975,  ביחד עם בנו, אשתו והוריהאלכס שרת בצה"ל בחיל החימוש, ובמשך שנים רבות עבד במוסך כמכונאי רכב כבד עד שהמוסך נסגראז עבד גם בעבודות שמירה וניקיון לפרנסת המשפחהאלכס יצא לפנסיה בגיל 65, על מנת לסעוד את אשתו אשר נפטרה זמן קצר לאחר מכן ממחלת הסרטן. בגיל 76 המתקדם, הופך אלכס לראשונה בחייו לסבא, וכיום הוא חובק שני נכדים צעירים הממלאים אותו אושר רב.

 

אלכס הצטרף למרכז היום "בית יקינטון" באביב 2012, לאחר שחי 15 שנה בקהילה בגפו, ממשיך לטפל באופן מסור ואוהב בחמתו ז"ל. אלכס חלה בעצמו במחלת הסרטן הקשה איתה הוא ממשיך להתמודד עד היום

 

במסגרת מרכז היום החלו להתגלות אט אט כישוריו היצירתיים של אלכס, אשר בחר לעסוק באומנות הפסיפס, והצטרף לחוג הפסיפס בהדרכתה של אומנית הפסיפס סילביה הדר. אלכס אשר אין לו כל ניסיון קודם בתחום מתחיל ליצור עבודות פסיפס מרהיבות, צבעוניות וססגוניות, עשירות בפרטים מחומרים שונים בהם קרמיקה, חרוזים ואפילו פייטים  כל דבר שמגיע לידיו (בעיקר חומרים ממוחזרים) עובר תהליך של התחדשות איתו הוא יוצר את יצירותיו.  עבודותיו מגיעות מעולמות תוכן שונים- טבע ובו החי והצומח דמויות שונות וגם דברים הקשורים לחיו מתקופות רחוקות וקשות שעבר

 

אלכס עובד בשקט ובריכוז רב בפינתו הקבועה, מקדיש את כל כולו ליצירותיו, בהן הוא עוסק במשך רב שעות הימצאותו במרכז היום. הוא מקפיד לתכננן היטב, לבחור את הצבעים והחומרים שישמשו אותו בעבודותיו.. ומסביר כי חדוות היצירה מעסיקה אותו, ממלאת אותו באושר, סיפוק ועניין ומעניקה משמעות לחייו. 

לפני כשנה וחצי נערכה תערוכה עירונית של כל חברי "בית יקינטון", המשתתפים בחוג הפסיפס במבואה של הספרייה העירונית. בתערוכה אשר נקראה בשם "אבנים יקרות", הוצגו גם עבודותיו הנפלאות של אלכס. 

 

יצירותיו הרבות של אלכס מעניקות השראה ועידוד לחברים חדשים המגיעים ל"בית יקינטון", ומוכיחות כי למרות הקושי והאובדנים הרבים שחווים בחיים ניתן ללמוד דברים חדשים בכל עת, ניתן להנות מהחיים ולהתחדש, ליצור ולתת משמעות חדשה לחייםיצירותיו הרבות של אלכס מקשטות את חדרי מרכז היום, ומנעימות את עיניהם של חברי המרכז, עובדיו ואורחי המקום. אלכס מכיר תודה על ההזדמנות שניתנה לו במרכז היום לגלות בתוכו את כישוריו וכישרונותיו היצירתיים.

 

 

נאחל לאלכס בריאות שלמה, אריכות ימים והמשך פעילות מוצלחת ב"בית יקינטון".